Полезные статьи

Цыплята бройлеров
Утки,Утята (суточные и подрощенные)
Ниппельные поилки
Инкубация
Корма, концентраты и премиксы
Покупка и разведение перепелов
Бройлеры
Содержание птицы
Содержание кур-несушек Хайсекс Браун
Другие статьи
Главная Курчата бройлерів Вирощування курчат бройлерів

Бройлеры цыплята утята комбикорм доставка розница-опт выпойки БМВД витамины вет-аптечки Днепропетровская область ниппельные поилки кормушки

Будем благодарны если поделитесь в соц.сетях, твитнете...

Вирощування курчат бройлерів

Птица_укр - Курчата бройлерів

Вирощування курчат бройлерівСлово «бройлер» походить від англійського «ту бройл», що означає «смажити на вертелі або жаровні». На вертелі легко смажити молодих курчат, тому слово бройлер, в основному, закріпилося за курчатами – живими або забитими півниками або курочками масою до 2 кг.

М'ясо бройлерів є дієтичним продуктом харчування, має більш високі смакові та поживні властивості у порівнянні з м’ясом дорослої птиці. Особливо воно цінне для дітей, людей похилого віку та хворих.

Для вирощування бройлерів виведені спеціальні породи м’ясник курей. Курчата з їх яєць мають більшу життєздатність, хороші м’ясні форми тіла, швидко ростуть. В Україні зараз переважно розповсюджені такі «бройлерні» кури як: білий плімутрок і білий корниш, виведені у США. Білий корниш, виключно м’ясна порода, дає за рік 110-120 яєць. В умовах промислового виробництва курей білий плімутрок схрещують з півнями білий корниш і отримують у потомстві чудових бройлерів. В умовах аматорського виробництва можливо утримувати тільки білих плімутроків і отримувати курчат для вирощування на м'ясо.

За досить короткий строк (60 – 70 днів) бройлер досягає ваги 1200 – 1700 г, а окремі півники до 2 кг (у цьому віці півники важать на 200 – 300 г більше, ніж курочки). Курчата ж яєчних порід у цьому віці досягають маси 500 – 600 г. На 1 кг приросту бройлерів витрачається 3,5 – 4 кг корму (на птахофабриках 2,3 – 2,8 кг). На цю ж масу курча яєчної породи витрачає 8-9 кг, порося 5-6 кг фуражу.

Від однієї несущої курки м'ясо-яєчної породи можна виростити у присадибному господарстві за теплий період року (березень-жовтень) три-чотири партії, приблизно 70 бройлерів в одному і тому ж приміщенні і отримати 85-100 кг дієтичного м’яса.

Бройлерів зазвичай вирощують у закритому приміщенні. Але можна влаштувати біля нього невеликі вигули-солярії з розрахунку 1,5 -2 м2 на 10 курчат. У такий солярій молодняк випускають у теплу суху погоду. За умови використання необмеженого вигулу, бройлери погано ростуть. Сідала для них також не потрібні.

З допомогою електробрудера бройлерів можна вирощувати у сараї, на веранді, у літній кухні, а влітку – і в простій дощатій будці. На 1 м2 полу розміщують 8-9 голів, приміщення повинно бути сухим, світлим, без протягів. Перед посадкою курчат його дезінфікують вапном-пушонкою з розрахунку 0,5 – 0,7 кг на 1 м2 полу.

Бройлерів краще вирощувати на глибокій, незмінюваній підстилці. Підстилку замінюють перед посадкою чергової партії курчат. Для цього можна використовувати тирсу, стружку, лушпиння соняшника, солом’яну січку, подрібнені стрижні кукурудзи, присипані тирсою. Підстилка повинна бути чистою сухою, без плісняви і сторонніх запахів. Товщина її влітку 5-7, взимку 10-12 см. Для вирощування одного курчати необхідно 1 – 1,5 кг підстилки. По мірі її забруднення верхній шар знімають і кладуть свіжий.

При вирощуванні бройлерів корма мають вирішальне значення. Від їх якості та повноцінності залежать ріст, життєздатність та м’ясні якості курчат. Краще, звичайно, годувати молодняк комбікормом, виготовленим на заводі. Він збалансований з урахуванням віку бройлерів за всіма видами поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Проте успішно вирощувати бройлерів можливо і на суміші кормів, приготованій в домашніх умовах.

Домашня практика робітників племптахорадгоспу «Шахтарський» показує, що курчата інтенсивно ростуть, коли 1 кг суміші складається із компонентів (в грамах) дерті кукурудзяної – 400, дерті пшеничної – 200, дерті ячмінної – 150; дерті вівсяної – 100 та макухи – 150. Нестачу білка можна поповнити додаванням 50-60 г рибної або м'ясо-кісткової муки на 1 кг корму або ж 150 – 200 г сиру, а корм замішати на знятому молоці, свіжому або заквашеному, з розрахунку 10-30 г на день на курча, в залежності від віку. Корисно також давати кожному бройлеру 1-2 г пекарських дрожей в день.

Для збагачення раціону вітамінами курчатам з 7-10 дня додають до вологої мішанки мілко нарізану зелень (краще люцерну або кропиву), листя капусти, терту або пропущену через м’ясорубку моркву. Моркви спочатку дають по 5 г на голову, а потім збільшують її кількість до 20-30 в день. Курчата повинні також отримувати вітамінізований риб’ячий жир (по 0,5 -1 г на голову на добу).

Для забезпечення раціону кальцієм на 1 кг корму додають 10 – 15 г ракушки, крейди або подрібненої провареної яєчної шкарлупи. Для перетирання їжі у м’язовому шлунку курчат ставлять в окремих годівницях гравій. З 6-7 дня бройлерів 3-4 рази на добу годують вологими (але не мокрими) мішанками на знятому молоці. Постійно в окремій годівниці повинна бути суха кормосуміш. Необхідно слідкувати, щоб залишки кормів не закисали. Годують курчат вволю. Вони повинні вільно розміщуватися біля годівниць. В поїлках завжди повинна бути чиста, свіжа вода.

Перші десять днів курчат вирощують при цілодобовому освітленні, тобто зі включеними вночі електролампами. З 11 дня і до кінця життя бройлерів тривалість світового дня скорочують до 17-16 годин на добу. В перші два-три дні після вимикання світла необхідно прослідкувати, щоб курчата не скупчувалися і не подушилися. До 20-денного віку інтенсивність електроосвітлення встановлюється у межах 4 Вт на 1 м2 полу, а після 20 днів зменшується до 2 Вт.

Інформацію про наявність у продажу бройлерів «ROSS-308» та «Кобб 500» Ви можете дізнатися відправивши листа у розділі контактів або зателефонувавши за номером 097 881-49-18.

P.S. Для наочності пропонуємо відео (знайдене в Інтернеті) про вирощування бройлерів у домашніх умовах. Сама архітектура клітки далека від ідеалу, але те що у клітках встановлено автоматичні поїлки – однозначно правильно. Це значно спрощує вирощування бройлерів у домашніх умовах.

Оставь отзыв/комментарий о статье:

 


© Купить цыплят, утят Днепропетровск, Украина
Цыплята бройлеров | Кросс цыплят бройлеров Кобб 500 | Кросс цыплят бройлеров ROSS-308 | Цыплята породы Фокси Чик (Foxy Chick) | Купить уток,утят породы Черри-Велли | Утки,утята породы Мулард (Муллард) | суточные | подрощенные | купить комбикорм | курчата | Днепропетровская область | Украина | бройлеры купить | куплю бройлеров | продам бройлеров | курчата бройлери | комбикорм для бройлеров | корма для бройлеров | куплю цыплят | цена | куплю утят | купить утят | продаю утят | утята цена | продам гусят | купить гусят
© Бройлеры, цыплята, утята, Днепропетровская область, Украина